UMUDUN ANATOMİSİ - İNSANLAR HASTALIKLARLA NASIL BAŞ EDERLER?
UMUDUN ANATOMİSİ - İNSANLAR HASTALIKLARLA NASIL BAŞ EDERLER?

UMUDUN ANATOMİSİ - İNSANLAR HASTALIKLARLA NASIL BAŞ EDERLER?

İndirim Oranı : %40 İndirim
Fiyat : ₺170,00
İndirimli : ₺102,00

 

Yazar: Dr. Jerome Groopman

 

Kimi insanlar çetin ve aşılması zor sınavlarla karşı karşıya kaldığında umudunu korumayı başarırken kimisi neden bunu aşamaz? Umudunu koruyabilen insanlardan neler öğrenebiliriz? Onların başardıklarından hareketle hayatımızı bu minvalde nasıl zenginleştirebiliriz? 30 yılı aşkın sürede birbirinden farklı binlerce vakayı inceleyen Dr. Jerome Groopman’ın tecrübelerinin bir ürünü olan Umudun Anatomisi, yazarın çalışma hayatı boyunca yüz yüze geldiği zor soruların cevaplarını içeriyor. Henüz bir tıp öğrencisi olduğu yıllarda, umudun hayati rolünden bihaberken başlayan bu ilham verici yolculuk, umudun biyolojisini tasvir ederek sonuçlanıyor.

 

Groopman eserinde -insan unsurunun ve bilimin de hakkını teslim ederek- sahte umut ile gerçek umudun nasıl ayırt edileceğini, insanın yaradılışından gelen umuda nasıl ulaşılacağını ve bu olmazsa olmaz duygunun sınırlarını anlatıyor...

 

“Kışkırtıcı ve muazzam... Groopman okuyucunun ilgisini çekmeye ve sayfaları çevirmesine vesile olan açık ve mütevazı bir dille yazıyor. Oliver Sacks ve Atul Gawande gibi o da uzman olmayan bir kitleye tıbbın gizemlerini açıklamak için gerçek hastalardan örnekleri kullanan usta bir öykücü... Groopman umut hakkında önemli bir öyküyü anlatmayı başarmış... Umudun Anatomisi, iyileşme ve yaşam üzerine ele alınmış bir kitap. Mesajı ciddi bir hastalığa yakalanabilecek olan herkese yöneliktir.” (Boston Sunday Globe)

 

“Bu kitapta birçok ölüm ve mucize görmüş, aynı zamanda insanların kendi kaderini değiştirme gücüne ve hepimizinkinden daha büyük bir gücün varlığına olan inancı ve coşkusuyla yazan bir adam var...” (Los Angeles Times)

 

 

 

Çeviri: Faik Cem Arı

Editör: Fahri Ercan

Kapak Tasarımı: Burak Tığlı

Sayfa: 246

Basım Tarihi: Kasım 2020

Basım Dili: Türkçe

Orijinal Dili: İngilizce

Barkod: 9786254434938

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR