Albaraka olarak bu topraklarda yeşeren kültürel değerleri yaşatıp gelecek nesillere aktarmanın büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Bu inanç doğrultusunda, sanata ve sanatçıya destek olmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden “Kalemin Bereketi Hat ve Tezhip Sergisi” bugüne kadar yirmiyi aşkın şehirde, “Albaraka Koleksiyonu’ndan Seçme Eserler Sergisi” ona yakın ülkede sanatseverlerle buluştu. Altıncısı düzenlenecek olan “Uluslararası Albaraka Hat Yarışması” dünyadaki en önemli üç hat yarışmasından biri hâline geldi.

 

Marmara Üniversitesi ile iş birliği içinde vücuda getirdiğimiz Albaraka Sanat Akademisi, iki yüzü aşkın öğrenciye klasik sanatlar alanında eğitim veriyor. Klasik İslam Sanatlarına hasredilmiş Türkiye’deki ilk sergi mekânı olan Albaraka Sanat Galerisi her yıl birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Hat, tezhip, ebru, resim ve fotoğraf gibi farklı sanat dallarına ait eserlerden oluşan sanat koleksiyonumuz ise bugün birçok kurum ve kuruluşun sergi için eser talep ettiği bir koleksiyon konumuna ulaştı.

 

Kültür sanat faaliyetlerimizin yanı sıra Albaraka Yayınları markasıyla özellikle İslami Finans, İktisat ve Yönetim olmak üzere, pek çok alanda neşredilen kitaplarla yayıncılık yelpazemiz kısa sürede genişledi ve büyük bir okur kitlesinin dikkatini çekmeyi başardı. Ufuk açıcı telif ve tercüme eserlerle okurlarının düşünce dünyasını zenginleştiren Albaraka Yayınları’nın çalışmaları hız kesmeden devam edecek.

 

Kültür ve sanatla hemhâl olduğumuz nice güzel günler dilerim.

Malek Khodr Temsah

Albaraka Türk Genel Müdürü / CEO

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR