Bilişsel-davranışçı psikoterapist ve eğitmendir. Aynı zamanda Kraliyet Halk Sağlığı Derneği'nin (RSPH) bir üyesidir. Robertson, kanıta dayalı psikolojik becerilerin öğretiminde ve modern psikoterapi (BDT) ile klasik Yunan ve Roma felsefesi arasındaki ilişki konusunda uzmanlaşmıştır.

 

İskoçya'nın Irvine kentinde doğmuş ve Ayr'da büyümüştür. 2013'te yazmaya ve yeni çevrimiçi eğitim kursları geliştirmeye odaklanmak amacıyla Kanada'ya göç etmeden önce, terapistler için bir eğitim okulu işlettiği İngiltere'nin Londra şehrinde yaklaşık yirmi yıl psikoterapist olarak çalışmıştır. Robertson uzun yıllar boyunca terapi uygulamaları, sosyal kaygı ve özgüven sorunları olan danışanlara yardım etme üzerine yoğunlaşmıştır. Hem kendisinin hem de meslektaşlarının çalışmaları Forbes, The Wall Street dergisi ve BBC de dâhil olmak üzere farklı ülkelerin medyasında sıklıkla yer almıştır.

 

Robertson aynı zamanda deneyimli bir eğitimcidir ve eğitim danışmanıdır. İngiltere Sağlık Bakanlığı (Defra) adına, stres yönetiminde çevrimiçi BDT eğitimini değerlendiren bir araştırma ekibine katıldığı 2006 yılından bu yana çevrimiçi eğitim kursları geliştirmektedir. Psikolojik beceriler ve kişisel gelişim için çevrimiçi eğitimlerin tasarımı ve sunumu konusunda uzmanlaşmıştır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR