SANAT VE GÖRSEL ALGI, YARATICI GÖZÜN PSİKOLOJİSİ
SANAT VE GÖRSEL ALGI, YARATICI GÖZÜN PSİKOLOJİSİ

SANAT VE GÖRSEL ALGI, YARATICI GÖZÜN PSİKOLOJİSİ

İndirim Oranı : %40 İndirim
Fiyat : ₺425,00
İndirimli : ₺255,00

 

Görsel kategorileri açık hâle getirmek, temel ilkeleri çıkarmak ve yürürlükteki yapısal ilişkileri göstermek suretiyle biçimsel mekanizmaları inceleyen bu çalışma, kendiliğinden sezginin yerini almayı değil onu keskinleştirmeyi, desteklemeyi ve öğelerini iletilebilir hâle getirmeyi amaçlıyor.

 

Sanat ve Görsel Algı, teori ve pratik meselesiyle aktif şekilde ilgilenen okurların masalarında ve okul sıralarında sayfaları kıvrılmış, sayfa kenarlarına not düşülmüş,renkli kalemlerle satır altları çizilmiş hâlde duracak bir eser. Yeniden gözden geçirilmiş, daha derli toplu bir hâle büründürülmüş yapısıyla görsel sanatların teori ve pratik dünyasına ışık tutan eser; görme ediminin kimi meziyetlerini ele alıyor ve bu sayede onları tazelemeye, yönlendirmeye yardımcı oluyor.


Rudolf Arnheim, bu çalışmasıyla öncelikle ne tür şeyler gördüğümüzün ve görsel gerçekleri hangi algısal mekanizmalarla açıkladığımızın izahını yapıyor. Algılanan örüntülerden onların ilettikleri anlama doğru sürekli ilerliyor ve bir kez olsun görüş alanımızın ötesindeki bir noktaya bakmaya çabaladığımızda ufkumuzun sürekli geliştiğini, satıhta yitirdiğimizi derinlerde bir yerde yeniden yakalayabileceğimizi anlamamızı sağlıyor.

 

 

Yazar; Rudolf Arnhein

 

Yayın Tarihi;26.04.2024

 

ISBN;9786054137541

 

Dil; Türkçe

 

Sayfa Sayısı; 576

 

Cilt Tipi; Karton Kapak

 

Kağıt Cinsi;Kitap Kağıdı

 

Boyut ; 16X25

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR