RUH SAĞLIĞI IRK VE KÜLTÜR
RUH SAĞLIĞI IRK VE KÜLTÜR

RUH SAĞLIĞI IRK VE KÜLTÜR

İndirim Oranı : %40 İndirim
Fiyat : ₺365,00
İndirimli : ₺219,00

Ruh sağlığının bireylerin, toplumların ve ülkelerin
genel iyi oluşu üzerinde ciddi bir öneme sahip olduğu bilinmektedir. Ne var ki birbirinden farklı coğrafyalarda sunulan ruh sağlığı pratiklerinde kültür ve ırk temelli yaklaşımların neden olduğu çeşitli ayrışmalara sıklıkla rastlanmaktadır. Örneğin, Batı merkezli psikoloji
disiplinin tanımladığı depresyonun tedavisinde küresel
ilaç̧ endüstrisinin desteklediği antidepresan kullanımı Afrika ve Asya bölgelerinde giderek yaygınlaşırken çeşitli mistik pratiklere dayalı yöntemler, Kuzey Amerika’ya pazarlanmaktadır.

Elinizdeki kitapta, alanının yetkin isimlerinden Suman Fernando, ırki ve kültürel meselelerin ruh sağlığı üzerindeki etkilerini incelemekte ve gelişmiş̧ ülkelerdeki ruh sağlığı sistemlerinin bir çıkmaza girdiğini örneklerle göstererek yeni pratiklerin nasıl geliştirileceğine dair çeşitli fikirler sunmaktadır.

Ruh Sağlığı, Irk ve Kültür çeşitli ülkelerin ruh sağlığı sistemlerindeki teorik görüşleri ve pratikleri geniş̧ bir perspektiften ele alarak etnik aidiyetlerin, ruh sağlığına dair meseleler üzerinde başat bir role sahip olduğunu göstermektedir.

Çevirmen:Feyza Doğan
Yayın Tarihi:08.03.2024
Orijinal Adı:Mental Health
ISBN:9786054137480
Dil:TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:328
Cilt Tipi:Karton Kapak
Kağıt Cinsi:Kitap Kağıdı
Boyut:13.5 x 21 cm

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR